epoxy

کفپوش اتاق عمل

محیط های درمانی و بیمارستانی بدلیل جلوگیری از شیوع عفونت ها و بیماری ملزم به رعایت اصول بهداشتی هستند ولی صرفا رعایت این اصول کافی نبوده وبه فضای تمیز و انتی باکتریال با قابلیت شست وشو و استریل نیاز دارندکه در این بین اتاق عمل علاوه بر خاصیت انتی باکتریال بودن و قابلیت استریل به خواص آنتی استاتیکی نیز نیاز دارد. درحال حاضر استفاده از انواع کفپوش برای دستیابی به فضای استریل و آنتی اتاتیک میسر شده است.

اینکبطور مختصر به معرفی انواع وبررسی مزایا ومعایب این کفپوش ها می پردازیم.

انواع کفپوش اتاق عمل:

 • کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال و آنتی استاتیک اتاق عمل
 • کفپوش تایل  آنتی باکتریال وآنتی استاتیک اتاق عمل
 • کفپوش رول  آنتی باکتریال وآنتی استاتیک اتاق عمل

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال و آنتی استاتیک اتاق عمل:

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال و آنتی استاتیک اتاق عمل بیمارستانی از جمله کفپوش های آنتی باکتریال  و آنتی استاتیک موجود در بازار ایران است که بسیار پرکاربرد می باشدکه بدلیل خواص آنتی استاتیک بودن در فضا هایی چون اتاق عمل و MRI و سایر قسمت های بیمارستان که نیاز به عدم حضور بار الکتریسیته ساکن هستند استفاده می شود.این محصول بصورت رزینی بر پایه رزین اپوکسی بصورت یکپارچه و بدون درز اجرا میشود و با توجه به اینکه از هیچگونه چسبی برای نصب این کفپوش استفاده نمیشود بیشترین چسبندگی و مقاومت را در مقابل دیگر کفپوش های آنتی استاتیک دارد.در فرایند تولید این محصول از هیچگونه  حلال و مواد سمی استفاده نشده و مواد عالی موجود در این محصول موجب انتقال بار الکتریسیته ساکن به شبکه ارت می گردد.

کاربرد کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال و آنتی استاتیک اتاق عمل بیمارستانی:

از جمله کاربردهای کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال و آنتی استاتیک بیمارستانی میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک مناسب اتاق عمل
 • کفپوش مناسب جهت پوشش کف MRI
 • کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال بیمارستانی مناسب بخش مراقبت های ویژه
 • کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال بخش ریکاوری
 • کفپوش اپوکسی آنتی سالن های انتظار
 • کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال اورژانس

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک بیمارستانی:

مزایا و معایب کفپوش های اپوکسی آنتی باکتریال و آنتی استاتیک :

از جمله مزایای کفپوش های اپوکسی آنتی باکتریال و آنتی استاتیک بیمارستانی می توان به مواردی چون قیمت تمام شده مناسب نسبت به کفپوش های دیگر، اجرای یکپارچه و بدون درز، اجرا در ضخامت های متفاوت، رنگ بندی بسیار متنوع، دارای مقاومت مکانیکی و فشاری بالا،مقاومت شیمیایی خوب نسبت به انواع حلال ها و مواد شوینده، پوشش نهایی براق، امکان ایجاد کرو و ماهیچه ، قابلیت ترمیم، عدم استفاده از چسب در اجرای کفپوش،  قابلیت شست وشوی آسان ، قابلیت استریل شدن

ازجمله معایب کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال و آنتی استاتیک بیمارستانی به طولانی تر بودن فرایند اجرا نسبت به دیگر کفپوش هایی اشاره کرد که با چسب نصب می شوند.

کفپوش آنتی باکتریال و آنتی استاتیک تایل:

کفپوش تایل آنتی باکتریال وآنتی استاتیک از جمله کفپوش های مصرفی در بیمارستان ها هستند که به صورت تایل هایی با ابعاد 60*60 و 50*50 سانتی متر با چسب قابلیت نصب دارد .

معایب و مزایای کفپوش تایل آنتی باکتریال و آنتی استاتیک بیمارستانی:

از جمله مزایای کفپوش تایل آنتی باکتریال و آنتی استاتیک نصب سریع، تعمیرات آسان می توان اشاره کرد.

ازجمله معایب کفپوش تایل آنتی باکتریال و آنتی استاتیک می توان به گران قیمت بودن بدلیل وارداتی بودن کالا، نسب توسط چسب و احتمال تبله شدن با گذشت زمان، وجود درز،محدودیت رنگ اشاره داشت.

کفپوش رول آنتی باکتریال و آنتی استاتیک بیمارستانی:

کفپوش رول آنتی باکتریال و آنتی استاتیک بیمارستانی ازدیگر محصولات آنتی باکتریال و آنتی استاتیک بیمارستانی است به صورت رول عرض 2 متر و طول 25 متر عرضه می گردد که قابلیت نصب با چسب را دارد.

معایب و مزایای کفپوش رول آنتی باکتریال و آنتی استاتیک بیمارستانی:

از جمله مزایای کفپوش رول آنتی باکتریال و آنتی استاتیک وجود درز کمتر به نسبت کفپوش های تایل ، نصب سریع می توان اشاره کرد.

معایب کفپوش رول آنتی باکتریال و آنتی  استاتیک شامل:

 • نصب توسط چسب
 • قیمت بالا بدلیل وارداتی بودن کالا
 • دوام کمتردر محیط های صنعتی
 • امکان بوجود امدن تاول به مرور زمان
 • پرت ودورریز درزمان نصب می باشد.

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال بیمارستانی – کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک بیمارستانی – کفپوش تایل بیمارستانی – کفپوش رول بیمارستانی – کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی – کفپوش بیمارستانی – اجرای کفپوش آنتی استاتیک اتاق عمل – اجرای کفپوش آنتی باکتریال بیمارستانی – کفپوش آنتی استاتیک اتاق عمل – اجرای کفپوش اتاق عمل

اجرای کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک اتاق عملخدمات اجرایی

قیمت اپوکسیکفپوش آنتی استاتیککفپوش صنایع تولیدیکفپوش کند اکتیو آنتی استاتیککفپوش های مقاوم صنعتیمشاوره و اجرای کفپوش اپوکسی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید