www.arpoom 91

چسب اپوکسی

ARP- EAچسب اپوکسی دو جزیی ، بدون حلال و داراي مقاومت هاي مکانیکی زیاد و چسبندگی بالایی است. این محصول روان نمی باشد و براي نصب ورق های FRP و الیاف کربن و الیاف شیشه ای بر روي سطوح افقی و عمودي و پیوند دادن بتن قدیم به بتن جدید و بتن به فلز مناسب است. همچنین می توان براي کاشت میله هاي فولادي و کامپوزرتی از آن استفاده نمود.

 

 

 ASTM C881-C881M

ARP-EPOXY ADHESIVE

 

 

 مشخصات چسب اپوکسی

شکل ظاهري: خمیري

رنگ: طوسی

رنگ پس از اختلاط (جزء A :سفید – جزء: B سیاه)

وزنی 1: 3 = B:A : اختلاط نسبت

وزن مخصوص: 6/1 کیلوگرم بر لیتر

پایداري چسبندگی 5/2 مگاپاسکال (بتن کنده می شود)

تاب فشاري 70 مگاپاسکال (پس از 7 روز)

تاب خمشی 30 مگاپاسکال (پس از 7 روز)

دماي بهره برداري 35 – تا 65 + درجه سانتیگراد

گیرش سطحی 6 ساعت (در 25 درجه سانتی گراد(

زمان کارایی 60 دقیقه (در 25 درجه سانتی گراد(

 

 

کاربردچسب اپوکسی

ARP- EA یک چسب ژله اي با دامنه کاربرد زیاد که در هنگام سخت شدن فاقد جمع شدگی است و اتصال بسیار عالی به مصالح ساختمانی ایجاد می کند. این محصول سریع سخت می شود و پایداري مکانیکی و شیمیایی آن بسیار خوب است. این ویژگی ها باعث مصرف آن در بسیاري از کارهاي اجرایی از جمله موارد زیر است:

v    چسباندن نوار و ورق هاي کامپوزیتی بر روي بتن، فولاد، چوب، سنگ و دیگر مصالح ساختمانی

v    اتصال سازه اي صفحه هاي فولادي به بتن، چوب و سایر مصالح ساختمانی

v    تعمیر سطوح بتنی آسیب دیده و پر کردن حفره هاي سطحی

v    کاشت میلگرد و پیچ در بتن

v    به عنوان چسب برکننده فضاهاي خالی

v    به عنوان لایه تسطیح کننده و زیرسازي براي مقاوم سازي سطحی

 

 

طریق مصرف  چسب اپوکسی

آماده سازي

سطح سطح زیر کار بایستی سفت و عاري از ذرات سست باشد. گرد و خاك، شیرابه سیمان،روغن، گریس، ماده عمل آوري، چربی ها، مواد تجزیه شونده و دیگر موادي که باعث عدم چسبندگی می شوند را از روي سطح تمیز کنید. آماده سازي سطح می تواند به روش هاي پاششی، ساب یا زبر کردن انجام شود. بستر کار باید قبل از اجرا خشک باشد در صورت مرطوب بودن باید از پرایمراپوکسیاستفاده کرد. حفره هاي سطحی و فضاهاي خالی را با مواد تعمیري تسطیح نمایید. 3

اختلاط

ابتدا هر جزء را به خوبی تکان دهید جزء B را به جزء A اضافه کنید. و با استفاده از یک دریل دور کند (حداکثر 400 دور در دقیقه) مجهز به یک همزن مناسب آن ها را به مدت سه دقیقه مخلوط کنید. یا تا زمانی که رگه هاي رنگی ناپدید شده و مخلوطی یک نواخت به دست آید. براي تهیه احجام کوچکتر کافی است یک قسمت وزنی از جزء B را با سه قسمت از جزء A در ظرف تمیزي ریخته و مخلوط کنید. فقط مقداري را مخلوط کنید که بتوانید در مدت زمان کارایی استفاده کنید. براي تهیه ملات تعمیري اپوکسی پیمانه ماسه سیلیسی (1/0 تا 2 میلی متر) را به یک پیمانهARP- EA مخلوط شده اضافه کنید و آن را بهم بزنید تا محصول یک نواختی به دست آید.

روش اجرا

ARP- EAمخلوط شده را به کمک کاردك، لیسه یا ماله به ضخامت دست کم میلی متر روي سطح پخش کنید. همچنین مخلوط آماده شده را به وسیله لیسه دندانه دار روي سطح صفحه یا ورق کامپوزیت به ضخامت 5/1 میلی متر پخش کنید. صفحه یا ورق را در مدت زمان کارایی روي سطح قرار داده و با استفاده از یک غلتک لاستیک آن را به طور یکنواخت فشار داده تا چسب اضافی از اطراف بیرون بزند و یک لایه با ضخامت حداکثر 3 میلی متر باقی بماند چسب اضافیه بیرون زده را پاك کنید. مسلح کردن بیرونی نباید قبل از 24 ساعت انجام شود. چسب اپوکسی پس از 7 روز به مقاومت مطلوب می رسد.

 

 

محدودیت ها

کمینه ضخامت لایه: 5/0 ملی متر

بیشینه ضخامت لایه: 5 میلی متر

سن بتن باید بین 21 تا 28 روز باشد، که بستگی به شرایط عمل آوري و خشک شدن آن دارد.

 

 

میزان مصرف

ARP- EAحدود 6/1 کیلوگرم در متر مربع به ضخامت 1 میلی متر و پرایمراپوکسی) در صورت نیاز) 250 تا400 گرم در متر مربع بسته به شرایط سطح

 

 

بسته بندی

A-Bدر بسته بندي 4 کیلوگرمی عرضه می شود.

 

 

انبارداری

این محصول را به دور از رطوبت و آفتاب می توان به مدت یک سال نگهداري نمود.

 

 

نکات ایمنی

این محصول ممکن است باعث آسیب پوستی شود در هنگام کار از وسایل ایمنی فردي مانند دستکش، عینک و لباس کار استفاده کنید. در صورت تماس احتمالی با پوست، چشم و اعضاي مخاطی بلافاصله موضع را با آب گرم فراوان شستشو دهید و به درمانگاه مراجعه کنید.

 

 

تاییدیه کیفیت

تمام محصولاتی که توسط شرکت بتن آرپوم (آراسته پوشش مهیا) عرضه می شوند تحت کنترل کیفی این شرکت و مطابق با استانداردهاي کیفی بین المللی می باشند.

دسته بندی نشده

کسب-تکلیف

دیدگاهتان را بنویسید