مراحل اجرایی رزین اپوکسی - آراسته پوشش مهیا - آرپوم

مراحل اجرایی رزین اپوکسی - آراسته پوشش مهیا - آرپوم


اجرای رزین اپوکسی

مرحله 1: آماده سازی و مواد

مراحل اجرایی رزین اپوکسی - آراسته پوشش مهیا - آرپوم

مراحل اجرایی رزین اپوکسی – آراسته پوشش مهیا – آرپوم

محصولات و مواد مورد استفاده در پروژه:

 • رزین پوشش اپوکسی شفاف آراسته پ.شش مهیا
 • رنگدانه رنگ جامد اپوکسی
 • سیلیس دود
 • ترازو
 • پارو میکسر
 • تجهیزات ایمنی
 • کفش های میخ دار
 • درزگیر سیلیکونی یا ماستیک پلی یورتان
 • اسکاج بریده بر روی میله
 • پخش کننده و میکس استیک
 • تجهیزات نظافت
 • نوار پلی پروپیلن
 • تفنگ چسب

مرحله 2: آماده سازی اتاق و محاسبات

مراحل اجرایی رزین اپوکسی - آراسته پوشش مهیا - آرپوم

اطمینان از اینکه محیطی که در آن کار می کنید، فضای خشک و گرم با دمای محیط حدود 20 درجه سانتیگراد در طول فرآیند است، بسیار مهم است – این شامل دمای کف نیز می شود، و اتاق ممکن است برای افزایش دمای کف به گرمایش نیاز داشته باشد. .
رزین همچنین باید در دمای اتاق باشد – بنابراین اگر سرد تحویل داده می شود یا در مکانی خنک تر مانند گاراژ نگهداری می شود، باید قبل از استفاده دما را به 20 درجه سانتیگراد افزایش دهید. هر گونه شرایط مرطوب یا سرد بر نتیجه نهایی تأثیر می گذارد و اتاق باید تا حد امکان عاری از گرد و غبار و خاک باشد.

محاسبه مقدار رزین مورد نیاز برای پروژه به شرح زیر است:

ابعاد اتاق ما 7 متر در 10 متر است = 70 متر مربع
عمق ریزش ما 1.5 میلی متر بود (شاید لازم باشد عمق 2 تا 3 میلی متر بریزید، اما ما فقط به 1.5 میلی متر نیاز داشتیم زیرا کف بسیار صاف و صاف بود).
70 × 1.5 میلی متر = 105 کیلوگرم
بنابراین، 3 کیت از کیت های 37.5 کیلوگرمی رزین اپوکسیما برای این کار کافی است و به ما 112.5 کیلوگرم می دهد.
برای محاسبه میزان رزین مورد نیاز برای پروژه خود از این ماشین حساب رزینی مفید استفاده کنید.

مرحله 3: آماده سازی کف

مراحل اجرایی رزین اپوکسی - آراسته پوشش مهیا - آرپوم

مرحله 4: آماده کردن اتاق برای ریختن است.

مرحله 1:

محیط کف را ببندید تا حاوی رزین باشد و از نفوذ هرگونه رزین به زیر دیوارها و تخته های دام جلوگیری کنید. ما از درزبندی سازه‌ها استفاده کردیم، یا می‌توانید از درزگیر سیلیکونی یا چسب اکریلیک استفاده کنید.
این شامل ایجاد یک مانع در جایی است که درها وجود دارد، کمدهای تعبیه شده در کمدها و غیره. برای این کار از یک تکه ورق پلی پروپیلن برای ایجاد یک مانع در سراسر درگاه استفاده کردیم که با یک تفنگ چسب ذوب داغ محکم کردیم. پلی پروپیلن یک ماده عالی برای استفاده است زیرا به رزین اپوکسی نمی چسبد، بنابراین پس از پخت رزین به راحتی می توان آن را جدا کرد.

مرحله 2:

شکاف ها، سوراخ ها یا شکاف ها را در کف پر کنید تا سطحی صاف و صاف ایجاد کنید – تا جایی که می توانید آن را کامل کنید. انجام این کار بسیار مهم است، زیرا با ریختن یک لایه نسبتا نازک رزین، هر گونه نقصی می تواند در کف تمام شده خود را نشان دهد.
برای این مرحله ما از مقدار کمی از رزین روکش شفاف اپوکسی مخلوط شده با مقداری سیلیس دود استفاده کردیم تا پرکننده اپوکسی سخت خود را ایجاد کنیم – آن را به یک قوام ضخیم و خمیری تبدیل کردیم و با استفاده از ماله روی زمین اعمال کردیم.
سپس گذاشتیم تا کاملا سفت شود.

مرحله 3:

در مرحله بعد، نقاط ناهموار یا بلند را صاف کنید و کف را به طور کامل تمیز کنید – ارزش آن را دارد که برای تمیز کردن آن زمان بگذارید تا مطمئن شوید که کف و اتاق عاری از هرگونه آلودگی و زباله است.
لطفا توجه داشته باشید که اگر سطح کف شما آب بندی نشده باشد یا بستر متخلخل باشد، باید قبل از ریختن اصلی آن را آب بندی کنید. این کار را می توان با یک کفپوش یا یک لایه نازک از رزین روکش شفاف اپوکسی انجام داد.
همچنین بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که اتاق اصلاً مرطوب نیست زیرا رطوبت روی رزین اپوکسی تأثیر می گذارد.

مرحله 4: توزین، مخلوط کردن و رنگدانه کردن رزین

مراحل اجرایی رزین اپوکسی - آراسته پوشش مهیا - آرپوم

سلیقه شخصی رنگی را که انتخاب می‌کنید یا از چند رنگ استفاده می‌کنید تعیین می‌کند.
چند تصویر اضافی در انتهای دستورالعمل طبقات جایگزین وجود دارد.
بسیاری از سازندگان از رنگدانه های فلزی برای افزودن جلوه هایی مانند سنگ مرمر استفاده می کنند و ما همیشه آزمایش کامل یک پانل کوچک را برای تمرین هر اثری که می خواهید قبل از ریختن کل کف به دست آورید، توصیه می کنیم.
برای این کفپوش از رنگدانه اپوکسی خاکستری جامد استفاده کردیم زیرا می‌خواستیم یک نمای سطح بالا برای کف خاکستری داشته باشیم.

این روندی بود که ما هنگام مخلوط کردن چنین دسته های بزرگ دنبال کردیم:

نسبت مخلوط رزین اپوکسی 2 قسمت رزین به 1 قسمت سخت کننده است – ما متوجه شدیم که اگر کل مقدار را به کیت های جداگانه (3) تقسیم کنیم، سپس هر کیت را به 3 تقسیم کنیم، 9 دسته برای کل پروژه خواهیم داشت.
رنگدانه در 2.5٪ اضافه می شود.
این بسیار قابل مدیریت است و اندازه گیری و اختلاط بسیار دقیق تری را در طول پروژه تضمین می کند.

هر دسته شامل:

رزین 8.33 کیلوگرم (قسمت A) و سخت کننده 4.17 کیلوگرم (قسمت B)
پیگمنت 300 گرم
رزین، هاردنر و رنگدانه را با دقت و دقت وزن کرده و با هم مخلوط کنید.

اختلاط صحیح:

مخلوط کردن در مقادیر زیاد مانند این به بهترین وجه با یک همزن برقی انجام می شود – مطمئن شوید که میکسر پارویی را در مخلوط غوطه ور نگه دارید، این اطمینان می دهد که هوا را به مخلوط اضافه نمی کنید.
قبل از ریختن در سطل دوم و مخلوط کردن مجدد، 3 دقیقه مخلوط کنید – این “دوگلدانی” نامیده می شود و یک مرحله واقعا مهم برای اطمینان از مخلوط کردن کامل است.
این مراحل باید برای هر دسته تکرار شوند و استفاده مجدد از سطل های مخلوط برای هر دسته خوب است.

مرحله 5: ریختن و عمل آوری رزین

مراحل اجرایی رزین اپوکسی - آراسته پوشش مهیا - آرپوم

پور

مشخص کردن منطقه برای هر دسته بسیار مفید بود – فقط با استفاده از یک تکه نوار چسب بر روی دیوار قبل از شروع ریختن.
شروع به ریختن رزین مخلوط روی 1/9 کف و به سمت درب کنید.
یک پخش کننده دستی کوچک برای فشار دادن رزین در اطراف هر گونه مانع مانند لوله کشی یا ستون عالی است، اما برای قسمت عمده پخش بهتر است از یک اسکاج بریده بریده برای سرعت و کارایی استفاده کنید.
یک اسکاج بریدگی با عمق بریدگی تقریباً دو برابر عمق رزین توصیه می شود – بنابراین ما از عمق بریدگی 4 میلی متر استفاده کردیم.
فرآیند اندازه گیری، رنگدانه، اختلاط، دوگلدانی، ریختن و پخش تا زمانی که کف تمام شود تکرار می شود.
رزین پوشش اپوکسی دارای خواص خود تراز عالی است، بنابراین برای اطمینان از پوشش کامل و ضخامت ثابت فقط به کار سبک نیاز دارد – سپس رزین بقیه کار را انجام خواهد داد.
بسیار مهم است که مطمئن شوید کل طبقه در یک جلسه تکمیل شده است و برای طبقات بزرگ توصیه می شود که یک نفر دوم برای انجام مخلوط کردن در دسترس باشد – ریختن این طبقه با دو نفر 45 دقیقه طول کشید.
رزین پوشش اپوکسی نیز به خودی خود گاز زدایی می‌کند، بنابراین حباب‌ها خود به خود می‌ترکند، اگرچه ما متوجه تکه‌ای کوچک از کف شدیم که به نظر نمی‌رسد حباب‌ها در آن می‌ترکند – این ممکن است به دلیل این باشد که یک تکه کوچک از کف از قبل مهر و موم نشده است. برای غلبه بر این، ما به سرعت با یک مشعل پروپان از روی سطح عبور کردیم تا آنها را منفجر کنیم.
برای دسترسی به کف پس از ریختن، از کفش‌های روکش میخ دار استفاده می‌کنیم که به ما امکان می‌دهد بدون ایجاد مزاحمت بیش از حد رزین روی زمین راه برویم.

درمان

وقتی از کف راضی بودید، وقت آن است که اتاق را آب بندی کنید و بگذارید تا کاملاً خشک شود – این به رزین اجازه می دهد تا گاز زدایی کند، سطح خود را تراز کند و به یک سطح براق فوق العاده مانند این برسد!
به خاطر داشته باشید که بسیار مهم است که اتاق را مهر و موم کنید تا مطمئن شوید که هیچ جریانی وجود ندارد زیرا این امر می تواند باعث فرود آمدن گرد و غبار و زباله در رزین در طول عمل آوری شود.

مرحله 6: کف تمام شده و مراقبت های بعدی

مراحل اجرایی رزین اپوکسی - آراسته پوشش مهیا - آرپوم

به این ترتیب ما کف رزین براق خود را ایجاد کردیم!

کل فرآیند کار کمتر از یک روز طول کشید – از جمله تمام مراحل آماده سازی. رزین “خاموش خشک” بود و برای راه رفتن بعد از 24 ساعت مناسب بود، با این حال باید قبل از آوردن هر گونه اثاثیه سنگین یا باز کردن اتاق در برابر ریزش زیاد، آن را تا حد امکان طولانی نگه دارید. این به جلوگیری از علامت گذاری غیر ضروری و عمر طولانی تری به کف کمک می کند!
کف فوق العاده به نظر می رسد و در یک نمایشگاه، گاراژ منحصر به فرد یا فضای نشیمن طراح عالی به نظر می رسد!
اگرچه این دستورالعمل بر نصب یک کف رزین براق تک رنگ تمرکز دارد، اما اگر کفپوش رنگی ترکیبی را نصب می‌کردید اکثر اطلاعات و تکنیک‌ها دقیقاً یکسان خواهند بود – اغلب افکت‌های فلزی را با یک یا چند رنگ ترکیب می‌کنند تا ظاهری منحصر به فرد به دست آورند. .

اگر در حال نصب چنین کفی هستید، توصیه می کنیم این ویدئو را تماشا کنید تا اصول نصب کف اپوکسی براق با استفاده از رزین پوشش اپوکسی از جمله شرایط محیطی، آماده سازی کف، مخلوط کردن دسته ای، ریختن و پخش کردن را بیاموزید.
اگر می خواهید پروژه کف براق خود را انجام دهید اما به مشاوره بیشتری نیاز دارید لطفا با ما تماس بگیرید:

امکان ارسال نظر وجود ندارد!