کفپوش پلی یورتان تزئینی، کاربرد و اجرا - کفپوش اپوکسی آراسته پوشش مهیا

نحوه اعمال پلی اورتان برای کف

چوب سخت زیبا یا کف چوبی مهندسی شده شما شایسته بهترین پرداخت ممکن است. کفپوش های پلی اورتان به راحتی اعمال می شوند و به سرعت درمان می شوند. آنها محافظت طولانی مدت، مقاوم در برابر سنگ، ضد آب و کفپوش را ارائه می دهند، به علاوه آنها اجازه می دهند زیبایی چوب طبیعی خود را نشان دهد.

پرداخت پلی اورتان چیست؟

پرداخت پلی اورتان یک رزین مایع است که برای پوشش کف چوبی و سایر سطوح چوبی مانند کابینت و مبلمان استفاده می شود. پلی یورتان به عنوان یک کفپوش مصنوعی، از مواد خامی که از نفت خام به دست می‌آید ساخته می‌شود.

7 نکته که باید در مورد کفپوش بدانید

کفپوش پلی اورتان در دو نوع پایه آب یا روغنی عرضه می شود. کار با پلی یورتان پایه آب آسان تر و خشک شدن سریعتر است، اما سریعتر از سطح روغنی فرسوده می شود. روکش پلی اورتان بر پایه روغن، در حالی که سخت و بادوام است، هنگام استفاده مضر است و حداقل دوبرابر خشک شدن طول می کشد.

نکته

پرداخت پلی یورتان مبتنی بر روغن در حین و مستقیماً پس از استفاده بیشتر کار می کند، اما با نیاز به استفاده مجدد کمتر و نگهداری کمتر متعادل می شود. در همین حال، پلی یورتان پایه آب در ابتدا کار کمتری دارد، اما نیاز به لمس مکرر و استفاده مجدد در حدود هر دو سال یکبار دارد. تعداد دفعات استفاده مجدد به میزان ترافیک روی زمین، همراه با هرگونه آسیب احتمالی از حیوانات خانگی و اشعه ماوراء بنفش بستگی دارد.

روکش پلی اورتان شفاف است. در طیف وسیعی از براق‌ها، از صاف تا براق وجود دارد. به خوبی در برابر قارچ، کپک و کپک مقاومت می کند. یکی از ویژگی هایی که آن را به ویژه برای کفپوش خوب می کند، ضد آب بودن آن است. از آنجایی که پلی یورتان خشک می شود تا سطح سختی داشته باشد، به ویژه در مقاومت در برابر خط و خش بسیار خوب است.

کفپوش پلی یورتان تزئینی، کاربرد و اجرا - کفپوش اپوکسی آراسته پوشش مهیا

اصول اولیه کفپوش پلی اورتان

پرداخت های مبتنی بر روغن در مقابل آب

بر پایه روغن
 • زمان خشک شدن آهسته
 • با الکل معدنی یا تینر رنگ تمیز می شود
 • سطح بسیار سخت
 • بوی تند
 • 500-600 فوت مربع در هر گالن
 • بهترین برای همه مناطق، از جمله مناطق با ضربه زیاد
 • شفاف، اما با رنگ کهربایی کمی
بر پایه آب
 • زمان خشک شدن سریع
 • با آب تمیز می کند
 • سطح سخت، اما نه به سختی روکش های مبتنی بر روغن
 • بوی کم
 • پوشش 260-320 فوت مربع در هر گالن
 • بهترین برای مناطق با استفاده متوسط یا سبک
 • کاملا شفاف

تعداد دفعات اجراء

اکثر سازندگان روکش های پلی یورتان حداقل دو لایه را برای دستیابی به سطح مطلوب دوام و براق بودن توصیه می کنند.

زمان خشک شدن پلی یورتان

کف پلی یورتان پایه آب در حدود 2 ساعت خشک می شود و در حدود 4 ساعت قابل پوشش مجدد است. برای پرداخت های مبتنی بر روغن، زمان خشک شدن را دو برابر کنید. برای هر دو پایان، کف باید پس از حدود 48 ساعت ایمن باشد. یک هفته صبر کنید تا سطح کاملاً خشک شود.

دما، رطوبت و تهویه بر زمان خشک شدن تأثیر می گذارد. اتاق را بین 55 درجه فارنهایت تا 90 درجه فارنهایت نگه دارید و رطوبت نسبی را در حدود 50 درصد حفظ کنید. در صورت لزوم، رطوبت را با رطوبت ساز افزایش دهید یا با رطوبت گیر آن را کاهش دهید. تهویه اتاق با پنکه در دمای پایین خشک شدن را تسریع می کند.

جایگزین های پلی اورتان

اگرچه پلی اورتان محبوب ترین نوع پوشش کف در محل است، برخی از جایگزین ها مزایا و معایب دیگری نیز دارند:

روغن نافذ: روغن نافذ به چوب خیس می شود و به چندین لایه نیاز دارد. آب می ریزد اما در برابر خراش مقاومت خوبی ندارد.
لاک: ساخته شده از شیره چوب و الکل، لاک قبل از پلی اورتان به عنوان پوشش کف ساخته شده است. لاک دارای مواد جامد بیشتری نسبت به پلی اورتان است و پوشش ضخیم تری تولید می کند.
موم: موم پس از اعمال لکه ها در چندین لایه نازک پخش می شود. سپس آن را تا سطح براقیت مورد نظر سفت می کنیم. اگرچه موم ارزان است، اما نیاز به استفاده مجدد مکرر دارد.
اکسید آلومینیوم (پیش پایان): اکسید آلومینیوم یک روکش بسیار سخت است که حتی با دوام پلی اورتان مبتنی بر روغن رقابت می کند. نقطه ضعف این است که نمی توان آن را دوباره در محل اعمال کرد. تنها زمانی که کف در حال تولید است می توان آن را در کارخانه اعمال کرد.

ملاحظات ایمنی

سنباده زدن، خراشیدن یا از بین بردن رنگ قدیمی روی کف می تواند خطرناک باشد اگر رنگ حاوی سرب باشد. سرب سمی است و می تواند باعث بیماری و حتی آسیب مغزی در کودکان شود. همیشه از ماسک تنفسی مورد تایید استفاده کنید. با جاروبرقی و یک دستشویی مرطوب تمیز کنید. چسب ها ممکن است حاوی آزبست باشند. اگر فکر می کنید که سطح ممکن است حاوی آزبست باشد، قبل از سنباده زدن آن را آزمایش کنید.

آنچه شما نیاز دارید

تجهیزات / ابزار
 • کف سنباده
 • اپلیکاتور پایان کف با قطب
 • پارچه های کهنه را تمیز کنید
 • محافظت از تنفس و چشم
 • جارو
 • روکش کفش یا یک جفت جوراب قدیمی
 • متر نواری
 • برس رنگ
 • نوار نقاش
 • سینی رنگ و آستر
مواد
 • کفپوش پلی اورتان 2 گالن
 • اسپیری معدنی

کفپوش پلی یورتان تزئینی، کاربرد و اجرا - کفپوش اپوکسی آراسته پوشش مهیا

دستورالعمل ها

مساحت فضا را با اندازه گیری طول اتاق و عرض اتاق محاسبه کنید و سپس دو عدد را ضرب کنید. موانع بزرگ مانند شومینه را کم کنید. برای هدر رفتن 15 درصد به متراژ مربع اضافه کنید. روکش پلی اورتان را بر اساس این عدد خریداری کنید، مطمئن شوید که چندین پوشش در نظر گرفته شده است.

کف شنی

از یک کف سنباده نوسانی یا یک کف سنباده درام برای برداشتن پوشش موجود در صورتی که در وضعیت نامناسبی است استفاده کنید. از استفاده از پشم فولادی خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث ایجاد زنگ زدگی در زیر پوشش شود. کف‌هایی که به‌ویژه وضعیت نامناسبی دارند، باید با سنباده درام با کاغذ سنباده در محدوده #100 تا #150 سنباده‌زنی شوند و تا یک #220 کاغذ سنگ‌ریزه کار کنند.

هشدار

اگر کف شما یک کف چوبی مهندسی شده است، سطح روکش بالایی آن بسیار نازک است و به احتمال زیاد نمی توان آن را با سنباده درام یا هر کاغذ درشت زیر شن 220 سمباده زد. اگر قبلاً یک یا دو بار کف زمین سمباده شده باشد، ممکن است نتوانید دوباره آن را سمباده بزنید.

گرد و غبار تمیز

از جاروبرقی برای پاک کردن تمام گرد و غبار حاصل از سنباده استفاده کنید. با پوشیدن دستکش های لاتکس، پارچه های کهنه را با الکل های معدنی خیس کنید و با دست از آن ها برای پاک کردن بقیه گرد و غبار استفاده کنید. از این مرحله به بعد، پاهای خود را هنگام راه رفتن روی زمین سمباده شده با استفاده از روکش کفش یا جوراب تمیز نگه دارید.

دیوارها و تزئینات نواری

نوار نقاش را روی دیوارها، تزئینات و سایر موارد بزرگی که قابل برداشتن نیستند، بمالید. برای جلوگیری از نفوذ پلی اورتان به زیر نوار، چسب را محکم بمالید.

لبه ها و گوشه ها را برش دهید

پلی اورتان را به آرامی هم بزنید. تکان نخورید. قلم مو را به پایان آغشته کنید و پایان را روی لبه ها و گوشه ها تا نوار نقاش اعمال کنید

کف را با اپلیکاتور تکمیل کنید

روکش پلی اورتان را در یک سینی رنگ آستر دار بریزید. پد اپلیکاتور را روی اپلیکاتور قرار دهید. اپلیکاتور را در پلی اورتان فرو کنید. پلی یورتان را با الگوی W روی زمین بمالید تا کامل شود. اطمینان حاصل کنید که فقط از اپلیکاتور در نظر گرفته شده برای پوشش کف استفاده می کنید. پنبه و انواع دیگر اپلیکاتورها ممکن است پرزهایی را پشت سر بگذارند که می توانند در زیر پوشش مهر و موم شوند.

شن و ماسه قبل از پوشش مجدد

اجازه دهید تا پایان خشک شود تا زمانی که در لمس خشک و سفت شود. اگر کت قبلی بیش از سه روز است، کف را با سمباده #220 کمی سنباده بزنید و کاملا تمیز کنید.

پوشش مجدد

کفپوش را دوباره بپوشانید و مراحل قبلی را تکرار کنید. قبل از اعمال پایان بر روی قسمت اصلی کف، حتماً سطح را برش دهید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!