کاشی

کاشی


کاربردهای پوشش کف برای مناطق صنعتی برای تولید سالم، بهداشتی و ایمن از اهمیت بالایی برخوردار است. تولید کننده باید تفاوت بین کفپوش اپوکسی یا کاشی را بداند تا بهترین انتخاب را در طول تاسیس یا بازسازی تاسیسات داشته باشد. دانستن اینکه کدام نوع پوشش کف بهتر است به شما در انتخاب کفپوش مناسب و محکم کمک می کند. مزایا و معایب کفپوش های اپوکسی یا کاشی را در این مطلب ارزیابی خواهیم کرد.

اپوکسی یا کاشی: کف ضد اسید چیست؟

گزینه های کفپوش کاشی و سرامیک ضد اسید ؛ این یک کاربرد بادوام، بهداشتی و طولانی مدت برای پوشش کف است، در بسیاری از مناطق صنعتی، به ویژه در تأسیسات بخش مواد غذایی از آن استفاده می شود.
کفپوش کاشی و سرامیک آنتی اسید; سطوح بالایی از دوام را از نظر خواص حرارتی، مکانیکی و شیمیایی برای کف هایی که در معرض مواد شیمیایی خشن قرار دارند، فراهم می کند. کف برای اطمینان از شرایط بهداشتی لازم در شرکت ها از اهمیت بالایی برخوردار است. به خصوص در شرکت هایی که در زمینه مواد غذایی فعالیت می کنند، کف باید بالاترین شرایط بهداشتی را اعمال کند تا اطمینان حاصل شود که مواد اولیه و محصولات خراب نمی شوند. آنها به روشی سالم تولید، پردازش و ذخیره می شوند.

کف کاشی ضد اسید خاصیت ضد باکتریایی دارد و از رشد باکتری روی زمین جلوگیری می کند. از آنجایی که تمیز کردن آن آسان است، می توان آن را به راحتی تمیز و نگهداری کرد. به لطف ساختار سطحی مات، خاصیت ضد لغزش را نشان می دهد، بنابراین به پرسنل کمک می کند تا بسیار راحت تر کار کنند. از آنجایی که آنها در دمای بالا پخته می شوند، استفاده طولانی مدت را فراهم می کنند.

کاشی

مزایای کفپوش های ضد اسیدی چیست؟

مزایای کف ضد اسیدی برای مشاغل بسیار زیاد است. به دلیل مقاومت شیمیایی، در برابر مواد مورد استفاده در فرآیند تولید مقاومت نشان می دهد. همچنین به محافظت از قسمت های واقعی کف و دیوار کمک می کند. این کفپوش با ویژگی های زیر خودنمایی می کند:

• به دلیل استفاده طولانی مدت، مقاومت در برابر سایش و پارگی، مقرون به صرفه است.
• مقاومت در برابر بارهای سنگین؛ همچنین برای مناطقی که کارگران از ماشین‌هایی مانند لیفتراک استفاده می‌کنند، ایده‌آل است.
• با ویژگی عدم لغزش خود ایمنی کارمندان یا مشتریان را تضمین می کند.
• جلوگیری از تشکیل باکتری، پشتیبانی از فرآیندهای تولید در شرایط بهداشتی،
• به دلیل ساختارش سازگار با محیط زیست است
• بسته به زمان و استفاده تغییر رنگ نمی دهد، زیرا با استفاده از مواد طبیعی تولید می شود.
• تمیز کردن آسان، بدون نیاز به تلاش، مطابق با استانداردهای بهداشتی است.
• در برابر دمای بالا مقاوم است.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی چیست؟

کفپوش اپوکسی کفپوشی است که از مواد چسبنده (اپوکسی) از گروه ترموست ساخته شده است. این روش که یک پوشش شیمیایی کف است، از رزین اپوکسی و یک عامل پخت تشکیل شده است. از آنجایی که کفپوش اپوکسی دارای خواص شیمیایی است، برای استفاده در مناطقی مانند مواد غذایی مناسب نیست. در مناطق دیگر به دلیل دارا بودن حلال خواص مضری از خود نشان می دهند. آنها همچنین استفاده محدودی را از نظر مدت زمان استفاده ارائه می دهند.

مزایای کفپوش با روکش اپوکسی چیست؟

اگر آن را با کف ضد اسید مقایسه کنیم، مزایای کفپوش با پوشش اپوکسی کاملاً مشابه است. کفپوش اپوکسی مقاومت بسیار بالایی در برار اسید ها و مواد قلیایی دارد و از همه مهمتر مقاوم در برابر تردد و ماشین های سنگین می باشد و شستشوی آن راحتی می باشد و خاصیت آنتی باکتریالی دارد. این واقعیت که استفاده طولانی مدت را ارائه نمی دهد نیز یک نقطه ضعف در انتخاب اپوکسی است

معایب کف کاشی ضد اسید چیست؟

• امکان شکنندگی کاشی در هنگام جابه جایی و نصب
• کاشی ها دارای درجه بندی کیفیتی هستند که توسط اکثر اشخاص قابل تشخیص نیست
• جرم گرفتن درز کاشی ها در طولانی مدت (برای رفع این مشکل مقاله چگونه جرم کاشی و سرامیک ها را از بین ببریم؟ را بخوانید)
• سرد بودن بسیار در فصل زمستان(درجه حرارت)
• سخت جدا شدن هنگام تعویض کف پوش

کفپوش اپوکسی

آیا رزین اپوکسی بهتر از کاشی است؟

برای پاسخ به این سوال، باید ویژگی های تسهیلاتی را که قرار است در آن اعمال کنیم، در نظر بگیریم. هنگام انتخاب اپوکسی یا کاشی، باید با توجه به نیاز کسب و کار خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید یک کف کارخانه فرآوری مواد غذایی بسازید، اپوکسی ها را ترجیح می دهید.

در نتیجه قبل از انتخاب اپوکسی یا کاشی باید خواص آن را به طور دقیق بررسی کرد. مناسب ترین و بادوام ترین کف برای نیازهای تاسیسات شما باید ترجیح داده شود.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!