کاربرد کفپوش اپوکسی در صنایع غذایی

کاربرد کفپوش اپوکسی در صنایع غذایی


کاربرد کفپوش اپوکسی در صنایع غذایی

چرا شرکت های تولید کننده مواد غذایی کفپوش اپوکسی را انتخاب می کنند؟

عموم مردم انتظار دارند تولیدکنندگان در صنعت فرآوری مواد غذایی استانداردها را رعایت کنند. علاوه بر الزامات استاندارد ها ، شرکت های فرآوری غذا و نوشیدنی باید سیستم ها و فرایندهای تولید بسیار دقیق را رعایت کنند. استانداردهای IFS ، HACCP ، ISO 22000 و سایر گواهینامه های ایمنی مواد غذایی نیز وجود دارد. ایمنی غذا همیشه یک نگرانی برای سلامت عمومی است. به هر حال ، این عموم مردم هستند که محصولات تولید شده از شرکت های تولید کننده مواد غذایی را مصرف می کنند. به همین دلیل است که سازمان های صنعت فقط کفپوش اپوکسی را برای برآورده ساختن سخت ترین الزامات بین المللی ، و محلی برای ایمنی غذا انتخاب می کنند.

تولید محصولات غذایی مانند کنسرو ، نوشیدنی های بطری شده و غذاهای خشک مستلزم رعایت بالاترین استانداردهای بهداشتی و بهداشتی است. تمام سطوح داخلی یک کارخانه تولیدی باید دارای حفاظت کافی در برابر خاک ، گرد و غبار و ذرات میکروسکوپی باشند. دومی می تواند شامل میکروب ها و سایر موادی باشد که می توانند غذای تولیدی شرکت را آلوده کنند. مواد کفپوش اپوکسی سطحی بدون درز را ایجاد می کنند که در آن خاک هرگز تجمع نمی یابد. از آنجا که هیچ شکاف یا فضایی بین بخشهای کف وجود ندارد ، خاک و سایر ذرات معلق تجمع نمی یابد. تمیز کردن این ذرات نیز بسیار ساده تر است زیرا کفپوش اپوکسی سطحی غیر متخلخل ایجاد می کند. به راحتی می توان تصور کرد که چگونه خاک می تواند بر کیفیت محصول غذایی که شرکت تولید می کند تأثیر بگذارد. موضوع دیگری که کفپوش اپوکسی به آن توجه می کند مدیریت میکروارگانیسم ها است.

غذا یک ماده فاسد شدنی است. بر خلاف محصولات الکترونیکی یا مکانیکی که می توانند سالها عمر کنند ، اقلام غذایی فقط چند ماه تا چند سال از تاریخ تولید دوام می آورند. به عبارت دیگر ، غذا به راحتی خراب می شود. و اگر شرکت های تولید کننده مواد غذایی از امکانات خود اطمینان حاصل نکنند ، عمر مفید محصولات آنها بسیار کوتاه تر می شود. ماندگاری کوتاه اغلب به معنی خطر گردش بیشتر محصولات است. آنها ممکن است فقط برای مدتی در قفسه های سوپر مارکت ها بمانند تا غیر قابل مصرف شوند. این امر باعث افزایش تولید می شود که می تواند هزینه های تولید را افزایش دهد. هرگونه افزایش هزینه بدون افزایش قابل توجه بازده راهی برای رانندگی نیست ایمن سازی امکانات شرکت های تولیدی با کفپوش اپوکسی بنابراین ، شرکت های تولید کننده مواد غذایی باید مطمئن شوند که محصولات آنها به میکروارگانیسم ها آلوده نمی شود. یکی از بهترین راه هایی که می توانند این کار را انجام دهند استفاده از کف اپوکسی یا کفپوش اورتان است. طبیعت بدون درز و بدون منفذ این نوع کفپوش از رشد و تکثیر میکروارگانیسم هایی مانند قارچ ها و باکتری ها جلوگیری می کند.

کاربرد کفپوش اپوکسی در صنایع غذایی

این به نوبه خود می تواند در جلوگیری از آلودگی مواد غذایی و اطمینان از ایمنی مصرف کنندگان کمک کند. کفپوش اپوکسی برای شرکتهای تولید کننده ایران صنایع غذایی همچنین از روشهای تمیز کردن ساینده برای ضدعفونی کردن تجهیزات تولیدی خود استفاده می کنند. اینها از مواد شیمیایی بسیار سخت برای ایجاد یک محیط عاری از میکروب استفاده می کنند. متأسفانه این مواد شیمیایی می توانند به کف نیز آسیب برسانند. از این رو ، پوشش اپوکسی روی کف می تواند مانع محافظتی در برابر آسیب های ناشی از مواد شیمیایی به کف شود. همچنین اسیدها و قلیاهای قوی وجود دارد که تولیدکنندگان در تولید اقلام غذایی خود از آنها استفاده می کنند. این مواد می توانند تأثیرات مختلفی بر روی سطوح تاسیسات تولیدی داشته باشند. پوشش های اپوکسی کف نیز می تواند به محافظت از سطوح در برابر این مواد کمک کند. به این ترتیب ، تولیدکنندگان مواد غذایی می توانند بیشتر بر عملکرد خود تمرکز کنند و نه بر نگهداری کف خود. با این وجود ، نگهداری کف اپوکسی به دلیل داشتن سطح صاف و بدون درز آسان است.

آراسته پوشش مهیا

شرکت آراسته پوشش مهیا تولید کننده و اجراء کننده انواع کفپوش های اپوکسی صنعتی،دارویی و بهداشتی

شرکت آراسته پوشش صنعتی شامل گروه بازرگانی و تولیدی می باشدکه سالها مطابق با تکنولوژی روز دنیا در تولید انواع کفپوش های اپوکسی، پلی یورتان، آنتی استاتیک صنعتی و ساختمان توانسته است گامی در جهت ارتقاء و پیش روی این صنعت بر دارد. افتخار دارد که با توجه به انجام پروژه های مشابه به صورت مطلوب ، امکانی مناسب جهت همکاری و مشاوره فی مابین را فراهم سازد. امید است که شما پس از مطالعه این مقاله ما را از نظریات خود مطلع ساخته تا در بستری از مفاهمه فنی فرصت برای همکاری مشترک بوجود آید. شرکت آراسته پوشش مهیا با ارائه محصولات با کیفیت و با کارشناسان فنی و خبره خود می تواند شما را در تمامی مراحل پروژه یاری برساند.برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر به سایت ما www. arpoom.ir مراجعه بفرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید