روش اجرای گروت اپوکسی - آراسته پوشش مهیا - آرپوم

روش اجرای گروت اپوکسی - آراسته پوشش مهیا - آرپوم


گروت اپوکسی

گروت اپوکسی یک مخلوط دوغاب پیشرو است که از رزین های اپوکسی و سخت کننده ساخته شده است که این دوغاب را بسیار قوی و بادوام می کند.
درک نوع بار فشاری، بالا بردن، برش، و ارتعاش بین ماشین و پایه آن، نوع دوغاب مورد نیاز در زیر صفحه ماشین آلات را بر اساس ویژگی های عملکرد تعیین می کند. دوغاب های سیمانی بدون انقباض و رزین اپوکسی رایج ترین گروت های صفحه پایه هستند و پس از آن دوغاب های مقاوم در برابر مواد شیمیایی و درجه حرارت بالا قرار دارند. ماشین‌های دوار بزرگ و سنگین با صفحه پایه فولادی نصب لغزش ممکن است به گروت‌های اپوکسی با مقاومت فشاری، ضربه‌ای و خواص بالابرنده در مقایسه با گروت سیمانی عمومی با خواص کمتر نیاز داشته باشند. شرایطی که دارای آلودگی شیمیایی یا ریختن اطراف پایه صفحه است نیاز به گروت مقاوم در برابر مواد شیمیایی دارد. ماشین‌های تزریق مانند توربین‌های گازی که گرمای داخلی توزیع شده از طریق فونداسیون را تولید می‌کنند ممکن است به ویژگی‌های گروت با استحکام بالا و دمای بالا نیاز داشته باشند.
در طول سال ها، بسیاری از تیلرها استفاده از اپوکسی را در سازه های صنعتی ترجیح داده اند. امروزه، مردم علاقه مند به استفاده از آن در خانه های خود برای سازه های قوی تر در آشپزخانه، حمام، و شومینه های کاشی کاری شده اند..

روش تزریق گروت اپوکسی صفحه پایه ماشین آلات سنگین

قبل از پر کردن شکاف بین فونداسیون و صفحه پایه دستگاه، انکر بولت ها باید دوغاب شوند. آماده سازی سطح مناسب برای دستیابی به نیمرخ سطح دامنه حداقل ¼ اینچی با براده برداری یا سنگ ریزه ساینده تهاجمی و حذف هر گونه آغازگر یا پوشش از صفحه پایه قبل از نصب گروت اپوکسی بیس پلیت، اتصال مکانیکی را تضمین می کند. اختلاط مناسب، دما یا عمر گلدانی دوغاب در حین نصب بستگی به صلاحیت پیمانکار برای همه جاگذاری دوغاب دارد. دوغاب اضافی مخروطی فراتر از محیط صفحه، آرایشی بیشتری دارد تا اجازه خروج مایعات را بدهد و از سایش جلوگیری کند، در حالی که لبه‌های اریب از خرد شدن لبه‌های دوغاب جلوگیری می‌کند.

نکات مهم برای گروت اپوکسی

حداقل عمق دوغاب دو اینچ است، با دوغاب کامل یاتاقان به صفحه بدون حفره.
ویسکوزیته، سرعت جریان و زمان تنظیم اولیه دوغاب در 77F برای قرار دادن مناسب بسیار مهم است.
از قالب های مقاوم و ضد نشتی استفاده کنید که در سطح بالای صفحه، حداقل 1 اینچ از محیط قرار گرفته اند.
اجازه دهید چندین دریچه هوا وجود داشته باشد تا دوغاب هوا را در زیر صفحه پایه گیر نکند.
دوغاب را بالای ته صفحه پایه پر نکنید

ارائه خدمات تزریق بیس پلیت با خدمات عالی به مشتریان، تخصص ما در سیستم های طراحی اپوکسی است. ما خدمات داخلی و بین المللی را برای کمک به افراد زیادی در مورد نیازهای تعمیر و ترمیم بتن ارائه می دهیم. امروز با ما با شماره02633510091 – 02633507610 تماس بگیرید یا برای مشاوره آنلاین با ما تماس بگیرید.

روش اجرای گروت اپوکسی - آراسته پوشش مهیا - آرپوم

تزریق فشار حفره های زیر پایه ماشین آلات

در حالی که مقاله های قبلی شرکت اراسته پوشش مهیا به نحوه نصب صحیح تزریق گروت می پردازد، این مقاله به شما می گوید که چگونه یک مشکل خاص را که ممکن است رخ دهد برطرف کنید: حفره های زیر صفحه پایه ماشین آلات یا پایه پمپ.

چنین حفره‌هایی گهگاه رخ می‌دهد، یا به دلیل تکنیک‌های نادرست تزریق، جمع شدن واقعی گروت یا در موارد نادر، به دلیل حرکت پایه ماشین‌آلات. پر کردن چنین فضای خالی برای بازیابی یا دستیابی به تماس خوب با صفحه پایه می تواند یک کار گروت ضعیف را به یک کار موفق تبدیل کند.

پر کردن حفره‌های گروت زیر پایه ماشین‌ها با گروت‌های اپوکسی مایع یک مفهوم ثابت شده است که از اواخر دهه 1960 مورد استفاده قرار گرفته است. با استفاده از درگاه‌های تزریق و سوراخ‌های دریچه برای بیرون راندن هوای به دام افتاده، یک “شیم” مایع از گروت اپوکسی، به اندازه دوغاب زیر آن، پمپ می‌شود یا نیروی جاذبه به داخل فضای خالی وارد می‌شود. پس از پخت، اپوکسی مایع سخت می‌شود و حفره را پر می‌کند و از پایه‌های ماشین پشتیبانی می‌کند و می‌تواند لرزش را در بخش‌های صفحه مجاور کاهش دهد.

شرح

پورت های تزریق پس از مشخص شدن وسعت فضای خالی، سوراخ هایی در حفره ایجاد می شود. یک فضای خالی کوچک ممکن است فقط به یک نقطه تزریق و یک نقطه دریچه نیاز داشته باشد، اما به طور معمول یک طرح “پنج نقطه” با چهار پورت تزریق در گوشه ها و یک درگاه دریچه در وسط مورد نیاز است. ممکن است چندین طرح “پنج نقطه” برای یک فضای خالی بزرگ مورد نیاز باشد زیرا فاصله بین سوراخ ها نباید از 12 تا 14 اینچ تجاوز کند. سوراخ ها ممکن است به صورت عمودی حفر شوند اگر دسترسی از بالا در دسترس باشد یا در زاویه یا حتی به صورت افقی بسته به پیکربندی تجهیزات.

پس از سوراخ کردن سوراخ یا سوراخ های اولیه در یک فضای خالی، می توان عمق فضای خالی را با اندازه گیری میزان نفوذ یک سیم سفت تعیین کرد. همچنین می‌توان سوراخ‌های اضافی را برای تأیید وسعت فضای خالی ایجاد کرد. اگر بررسی‌های عمقی حفره‌های خالی ثابت با ضخامت بیش از 1/4 اینچ را نشان می‌دهند، باید یک پرکننده به دوغاب معمولی تزریق اپوکسی مایع دو قسمتی اضافه شود. حتی اگر عمق را بتوان بر حسب اینچ اندازه گیری کرد، ممکن است یک فرمول سه قسمتی مورد نیاز باشد که به نوبه خود به سوراخ های تزریق 1 اینچی بزرگتر نیاز دارد.

هشدار

گروت های تزریق اپوکسی مایع دو قسمتی برای پر کردن فضاهای خالی طراحی شده اند. پر کردن یک حفره عمیق، مثلاً به عمق 10 اینچ، جایی که حجم آن به بیش از یک گالن دوغاب اپوکسی مایع نیاز دارد، بسیار خطرناک است زیرا گرمای ایجاد شده می تواند باعث اعوجاج پایه تجهیزات شود. پارگی های شدید تجهیزات در یک پروژه منجر شد که در آن 14 فضای خالی عمیق تنها با سه گالن دوغاب اپوکسی مایع پر شد. پرکننده سیلیس مورد استفاده در سیستم های دوغاب اپوکسی سه بخشی گرمای تولید شده را کاهش می دهد، بنابراین چنین فرمول هایی را می توان در مواردی که نیاز به ریختن عمیق است استفاده کرد.

علاوه بر احتیاط فوق، اعمال کننده ها و کمک کننده ها باید از محافظ چشم استفاده کنند تا از نشت فشاری که مخلوط اپوکسی را به داخل چشم ها سرازیر می کند، محافظت کنند. برای استفاده از دوغاب های اپوکسی باید تمام اقدامات احتیاطی عمومی رعایت شود.

توضیحات تجهیزات

معمولاً برای اتصالات لوله 1/8 اینچی سوراخ‌ها حفر می‌شوند و سوراخ می‌شوند. هنگام استفاده از دوغاب‌های تزریقی اپوکسی مایع دو قسمتی، همه سوراخ‌ها، اعم از تزریق و هواکش، سوراخ می‌شوند، بنابراین می‌توان از یک سوراخ دریچه به عنوان یک سوراخ استفاده کرد. پورت تزریق در حین بررسی نهایی پر کردن. اتصالات گریس معمولی با رزوه های لوله 1/8 اینچی به عنوان وسیله ای برای اتصال مکانیزم پمپاژ، معمولاً یک گریس اسلحه دستی، به درگاه تزریق استفاده می شود.

مخلوط کردن

مخلوط کردن دوغاب تزریقی دو قسمتی باید در دسته های کوچک انجام شود. دسته های کوچک مورد نیاز است، نه تنها به دلیل زمان کار کوتاه (عمر قابلمه) اپوکسی های دو قسمتی، بلکه به دلیل ظرفیت کوچک تفنگ تزریق (گریس). هنگام جدا کردن واحد حمل و نقل محصول خاص، مطمئن شوید که اجزای “A” و “B” را به دقت اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که مخلوط به درستی سفت می شود. اندازه کافی خدمه و برنامه ریزی شغلی مناسب ضروری است زیرا فرآیند تزریق در هر یک از تجهیزات باید یک فرآیند مداوم باشد. چند حفره ممکن است در واقع به هم متصل شوند. تزریق همزمان با چندین اپراتور تفنگ نیز بسته به پیچیدگی مشکل ممکن است مورد نیاز باشد.

روش اجرای گروت اپوکسی - آراسته پوشش مهیا - آرپوم

کاربرد

هنگام استفاده از گریس‌گان، از کلاهک انتهایی و پیستون فنری استفاده نمی‌شود و گریس‌گان به صورت عمودی نگه داشته می‌شود. در حین پمپاژ مایع، به کمکی نیاز است تا تفنگ را از قسمت بالای باز پر کند. مهم است که تفنگ همیشه مقداری مایع بالای پیستون داشته باشد تا هوا به طور ناخواسته تزریق نشود.

پروژه های تعمیر بزرگ، که در آن ممکن است بیش از 30 پورت تزریق وجود داشته باشد یا نیاز به پمپاژ بیش از دو گالن دوغاب اپوکسی مایع در یک زمان وجود داشته باشد، می توان به جای گریس اسلحه های دستی، توسط دیگ فشار رنگ و شیلنگ ها کارآمدتر انجام داد. در صورت در دسترس بودن کمپرسور هوا، می توان تا دو شیلنگ با تفنگ های ماشه را با دیگ فشار دو گالن استفاده کرد.

با هر یک از انواع تجهیزات پمپاژ، باید مراقب بود که در صورت اعمال فشار به یک حفره بدون تهویه، فشار زیر تجهیزات به 25 تا 30 psi محدود می شود تا از تغییر شکل ناخواسته بخش های صفحه جلوگیری شود. به عنوان یک اقدام احتیاطی اضافه شده روی، چک توپ در فیتینگ گریس را می توان برداشت یا اتصالات را به طور موقت از سوراخ هواکش جدا کرد. هر یک از انواع تجهیزات تزریق باید با حلال های پاک کننده اپوکسی سازگار بوده و مرتباً تمیز شوند. دوغاب های تزریق اپوکسی مایع سخت شده هر دو نوع تجهیزات پمپاژ را خراب می کنند.

تزریق باید از یکی از درگاه های بیرونی شروع شود و تا زمانی ادامه یابد که مواد از سوراخ های باز هوا خارج شوند. با شروع پمپاژ، با پر شدن فضای خالی توسط اپراتور مقاومت احساس می شود. پمپاژ باید برای یک تا دو دقیقه متوقف شود تا فشار کاهش یابد زیرا مخلوط اپوکسی در حفره های محدود جریان می یابد. به طور متناوب پمپاژ را شروع و متوقف کنید تا فضای خالی پر شود و بازگشتی در سوراخ هواکش نشان داده شود. گاهی اوقات در صورت شدید بودن فضای خالی، لازم است به درگاه های تزریق مجاور بروید. هدف این است که فضای خالی به اندازه کافی پر شود تا تزریق در هر پورت خارجی باعث شود جریان در درگاه دریچه یا پورت ها دیده شود.

هنگامی که از پر شدن فضای خالی اطمینان حاصل کردید، باید تمام اتصالات برداشته شود و سطح مایع در همه سوراخ ها تا زمانی که دوغاب گیر کند کنترل شود. در صورت نشتی آهسته به فضای خالی مجاور یا شکاف پایه، پمپاژ اضافی را می توان از سر گرفت. اگر نشتی ادامه یابد، ممکن است لازم باشد که دوغاب گیر کند و سپس عملیات دوم از طریق سوراخ های اصلی یا سوراخ های جدید اعمال شود. در این شرایط به تجربه و عقل سلیم نیاز است.

در حالی که ممکن است موارد فوق پیچیده به نظر برسند، پایه های پمپ و کمپرسور متعددی با تزریق شیم های اپوکسی مایع به طور رضایت بخشی تعمیر شده اند. پیمانکاران ماهر و نمایندگان خدمات برای کمک به پروژه های پیچیده در دسترس هستند.

حفاری سوراخ

سوراخی در صفحه به اندازه کافی عمیق برای طول رزوه اتصالات گریس NPT 1/8 اینچ دریل کنید. از مته Letter R استفاده کنید. بسته به نوع شیر مورد استفاده، ممکن است تا 1 1/2 اینچ از سوراخ اندازه مته R برای بدست آوردن نیاز باشد. رزوه های با عمق کامل کافی برای فیتینگ گریس.
اگر سوراخ اندازه نامه R حفر شده از طریق صفحه وارد فضای خالی نشده باشد، می توان اندازه سوراخ را به عنوان یک گزینه به 5/16 اینچ کاهش داد.
سوراخ ضربه ای – 1/8 اینچ N.P.T.، اگر از شیر لوله مخروطی استفاده می کنید، مطمئن شوید که به اندازه کافی عمیق ضربه بزنید تا رزوه هایی با عمق کامل به دست آورید.
در جایی که برای رسیدن به فضای خالی نیاز به سوراخ مایل است، رزوه های خوبی در سوراخ اندازه حرف R در قسمت بالایی سوراخ ایجاد نمی شود، بنابراین به اندازه کافی عمیق سوراخ کنید و ضربه بزنید تا از تماس خوب نخ اطمینان حاصل کنید. امتداد نوک لوله 1/8 اینچی به نخ‌های خوبی می‌رسد، اگرچه می‌توان قسمت بالایی را نیز سوراخ کرد. یک یقه لوله 1/8 اینچی به نوک لوله اضافه کنید و سپس فیتینگ گریس را اضافه کنید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!