دلایل مناسب بودن کفپوش اپوکسی برای صنایع غذایی

دلایل مناسب بودن کفپوش اپوکسی برای صنایع غذایی


چرا کفپوش اپوکسی برای صنایع غذایی بسیار مناسب است

وقتی صحبت از سلامت و ایمنی در صنایع غذایی و آشامیدنی می شود ، جایی برای خطا وجود ندارد. غذای ناایمن می تواند پیامدهای گسترده ای برای سلامت عمومی داشته باشد و همچنین می تواند از نظر جریمه های مالی ، خرابی پرهزینه و خسارات شهرت ، بر نتیجه نهایی سازمان متخلف تأثیر منفی بگذارد. استانداردهای دقیق لازم است و کارخانه های فرآوری مواد غذایی برای اطمینان از رعایت مقررات از ابتدا – از کف شروع می شوند – تحت نظارت دائمی هستند.

چرا انتخاب کف در یک کارخانه فرآوری مواد غذایی بسیار مهم است؟

با توجه به الزامات سختگیرانه نظارتی و شرایط عملیاتی قوی بسیاری از کارخانه های فرآوری مواد غذایی ، کف باید هم از نظر انطباق و هم از نظر عملکرد بایستد. درایران، صنعت غذا تحت یک استاندارد استاندارد غذایی شناخته می شود که به عنوان تجزیه و تحلیل خطر و نقطه کنترل بحرانی (HACCP) الزامات ایمنی مواد غذایی شناخته می شود و این شامل الزامات خاصی از نظر کفپوش در مناطق آماده سازی غذا است. بتن بدون روکش یا سایر مصالح کف برای برخی از کاربردهای صنعتی مناسب است ، اما برای محیط های تولیدی که مواد مصرفی در آنها دخیل است مانند آشپزخانه های تجاری، اتاق های خنک و امکانات تولید مواد غذایی ، پوشش کف مناسب محافظ مورد نیاز است.

روکش ها باید از دستورالعمل های صنعت برای رعایت بهداشت خوب پیروی کنند و باید از مقاومت کافی برخوردار باشند تا در شرایط سخت کار در بسیاری از تاسیسات فرآوری مواد غذایی مقاومت کنند. دمای شدید، آسیب ناشی از نشت ، خوردگی ناشی از محصولات جانبی اسیدی و افزودنی ها، ساییدگی و پارگی تجهیزات چرخشی، تردد زیاد در پای پیاده، رژیم های تمیزکاری دقیق-اینها تنها نمونه هایی از برخورد خشن است که کف ممکن است تحت آن قرار گیرد.

در کف بتنی بدون مهر و موم یا روی کف پوشیده شده که حتی کوچکترین ترک یا تراشه ای وجود دارد ، آلودگی ها می توانند به سطح نفوذ کرده ، باکتری ها تجمع کرده و آلودگی مواد غذایی ایجاد شود. بنابراین ، پوشش مشخص شده باید از دوام کافی و همچنین نفوذ ناپذیری برخوردار باشد تا سطوح بهداشتی خود را بدون توجه به شرایط حفظ کند.

دلایل مناسب بودن کفپوش اپوکسی برای صنایع غذایی

چه نوع پوشش کف برای صنایع غذایی و بهداشتی مناسب است؟

بسته به کاربرد ، از چندین گزینه مختلف برای پوشش کف می توان استفاده کرد ، اما کفپوش اپوکسی به طور گسترده ای استاندارد طلا در نظر گرفته می شود.

چرا کفپوش اپوکسی برای صنایع غذایی بسیار مناسب است؟

کفپوش های اپوکسی می توانند کفپوش های بی خطر را برای مواد غذایی ارائه دهند. آنها الزامات استادارد ایمنی بهداشت را برآورده می کنند و سطوح برجسته ای از دوام، بهداشت، ایمنی و طول عمر را ارائه می دهند. سطح بدون درز و نفوذ ناپذیر آنها یک سد محافظتی در برابر انواع آلودگی ها ایجاد می کند و می توان آن را به راحتی تمیز کرد تا بالاترین استانداردهای بهداشتی و ایمنی غذا را تضمین کند.

کفپوش اپوکسی یک ترکیب رزینی است که بسته به کاربرد از دو یا سه جزء تشکیل شده است. روکش ها گزینه های مختلفی از جمله ترکیبات خود تراز ، روکش اپوکسی دارند-همه آنها سطحی بدون درز و کاملاً نفوذ ناپذیر را ارائه می دهند. اپوکسی همچنین اجازه می دهد تا بدون درز بین دیوارها و کفها محافظت شود، که این امر باعث محافظت بیشتر از احتمال آلودگی مواد غذایی از تجمع باکتری ها، کپک، خاک و گرد و غبار می شود. مزیت دیگر این است که اپوکسی ها را می توان با سنگدانه هایی مانند سنگ مرمر یا سیلیس مخلوط کرد تا سطحی با بافت مقاوم در برابر لغزش و لغزش ایجاد شود. این می تواند یک مزیت ویژه در محیط های مرطوب باشد.

کفپوش های رزین اپوکسی 100٪ جامد انتخاب خوبی هستند زیرا مقاومت قوی در برابر شوک های حرارتی و مکانیکی را ایجاد می کنند ، به علاوه می توانند در برابر رژیم های تمیز کننده مکرر مانند لوله های فشار قوی با آب گرم و محصولات تمیز کننده تهاجمی و خورنده مقاومت کنند. این کفپوش های جامد همچنین در مکانهایی که محصولات بسیار اسیدی فرآوری می شوند (به عنوان مثال مرکبات) گزینه مناسبی است.

اینها نمونه هایی هستند که معمولاً از کفپوش اپوکسی استفاده می شود:

عملیات بطری سازی و کنسرو سازی
فرآوری گوشت، مرغ و غذاهای دریایی
کارخانه های فرآوری مواد غذایی خشک
سردخانه و اتاق های فریزر
تاسیسات فرآوری محصولات تازه
کارخانه های تقطیر ، شراب سازی ، آب نبات و آبجوسازی
مزایای دیگر کفپوش اپوکسی برای صنایع غذاییمطمئناً هنگام بررسی گزینه های کفپوش ، ایمنی غذا مهمترین نکته است. اما موارد دیگر نیز وجود دارد که باید به آنها توجه کرد ، مانند حجم و نوع ترافیک ، تردد پیاده و مکانیزه ، نظافت ، نگهداری و تعمیرات و زمان خرابی مورد نیاز برای نصب طبقه جدید. زیبایی شناسی نیز عامل دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

کفپوش های اپوکسی با توجه به موارد فوق تمام جعبه ها را علامت گذاری می کنند و عملکرد خوب ، دوام و طول عمر را حفظ می کنند و در عین حال ظاهر زیبایی خود را با وجود برخورد خشن مداوم حفظ می کنند. سطح بخشنده آنها قدرت آنها را نفی می کند و علیرغم اینکه “بیش از همه” کفپوش “بخشنده” به نظر می رسند ، پوشش های اپوکسی حتی در مواجهه با ترافیک بی وقفه و سنگین ، قدرت تسلیم ناپذیری را ارائه می دهند.

به طور معمول ، یک محیط پردازش غذا نیاز به تمیز کردن کف چندین بار در روز دارد و شرایط اغلب مرطوب و گرم است. کفپوش های اپوکسی در برابر تمیز کردن شدید با مواد خورنده محافظت می کند و همچنین در برابر نوسانات دما مقاوم است.

همچنین برای جلوگیری از تجمع آب ، مایعات تمیز کننده ، روغن یا ضایعات مواد غذایی و تبدیل شدن به خطر لغزش یا محل پرورش باکتری ها ، کفها باید به طور موثر تخلیه شوند. یک کف اپوکسی حرفه ای نصب شده ، زهکشی مطلوب و در نتیجه ایمنی و بهداشت مطلوب را تضمین می کند.

از منظر زیبایی شناسی ، کفپوش های اپوکسی خوب به نظر می رسند به علاوه می توان آنها را طوری تنظیم کرد که شامل خطوط یا رنگ های جداگانه برای تعیین مناطق خاص مانند عابران پیاده ، تولید یا مناطق محدود باشد. کفپوش های اپوکسی را می توان به گونه ای سفارشی کرد که با هویت سازمانی سازمان مطابقت داشته باشد و به ارائه یک نام تجاری قوی ، تمیز و مثبت کمک کند.

دلایل مناسب بودن کفپوش اپوکسی برای صنایع غذایی

انتخاب کفپوش های جایگزین

سایر انتخاب های کفپوش برای صنایع غذایی و آشامیدنی شامل پوشش های پلی اورتان و پوشش های پلی یوره است. یورتان ها طول عمر و مقاومت خوبی در برابر چرخه حرارتی دارند و بوی کمی در هنگام نصب دارند ، اما هزینه بالاتری دارند.

از پلی یوریا اغلب به عنوان روکش بتن استفاده می شود زیرا تحت تأثیر شدید دما قرار نمی گیرد. خاصیت ارتجاعی آنها مانع انعطاف پذیر و بدون درز را در برابر هر گونه انقباض ، انبساط یا ترک خوردگی بستر ایجاد می کند و در کاربردهایی که نیاز به سطحی سخت ، مقاوم در برابر ضربه و انعطاف پذیر دارند ، محبوب هستند. آنها همچنین بویی ندارند.

آراسته پوشش مهیا

شرکت آراسته پوشش مهیا تولید کننده و اجراء کننده انواع کفپوش های اپوکسی صنعتی، کفپوش های بهداشتی و دارویی.شرکت آراسته پوشش صنعتی شامل گروه بازرگانی و تولیدی می باشدکه سالها مطابق با تکنولوژی روز دنیا در تولید انواع کفپوش های اپوکسی، پلی یورتان، آنتی استاتیک صنعتی و ساختمان توانسته است گامی در جهت ارتقاء و پیش روی این صنعت بر دارد. افتخار دارد که با توجه به انجام پروژه های مشابه به صورت مطلوب ، امکانی مناسب جهت همکاری و مشاوره فی مابین را فراهم سازد. امید است که شما پس از مطالعه این مقاله ما را از نظریات خود مطلع ساخته تا در بستری از مفاهمه فنی فرصت برای همکاری مشترک بوجود آید.شرکت آراسته پوشش مهیا با ارائه محصولات با کیفیت و با کارشناسان فنی و خبره خود می تواند شما را در تمامی مراحل پروژه یاری برساند.برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای اطلاعات بیشتر به سایت ما www. arpoom.ir مراجعه بفرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید