رنگ اپوکسی چیست

رنگ اپوکسی چیست

رنگ اپوکسی چیست


معرفی رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی و کفپوش اپوکسی اصطلاحاتی هستند که اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. اگر می خواهید یک رنگ اپوکسی بخرید تا از آن به عنوان کفپوش در کف خود استفاده کنید ، ممکن است هر دو اصطلاح مورد استفاده را روی قوطی یا مجموعه رنگ مشاهده کنید. البته اصطلاح دیگری که ممکن است مشاهده کنید ، درزگیر اپوکسی است. شرکت های تولید رنگ همچنین ممکن است رنگ اپوکسی اختصاصی خود را به فروش برسانند. پوشش اپوکسی از نظر فنی یک رنگ نیست ، حتی ممکن است از این نام برای نامگذاری استفاده شود. رنگ اپوکسی حاوی رنگ اکریلیک و اپوکسی در مخلوط است که گاهی اوقات اپوکسی تک جزئی نامیده می شود. این مقاله کمک می کند بدانید که رنگ اپوکسی چیست .

رنگ اپوکسی تک جزئی

فرمول اکریلیک امکان شخصی سازی در رنگ آمیزی را فراهم می کند و این نوع رنگ اپوکسی مانند رنگ معمولی خشک می شود. جزء مربوط به اپوکسی برای استقامت رنگ در برابر لکه های شیمیایی کف مانند بنزین یا روغن استفاده می شود ، بنابراین اغلب در کف گاراژها و کارگاه ها استفاده می شود.

رنگ اپوکسی تک جزئی معمولاً فقط برای کاربردهای سبک مناسب است و هرگز برای مصارف صنعتی در نظر گرفته نشده است. این رنگ با طول عمر سفت شدن بیشتر برای به کار بردن راحت تر تولید می شود. محصولاتی از این دست ممکن است برای استفاده در مکان های کم مصرف و مسکونی عملکرد زیبایی داشته باشند اما برای استفاده های صنعتی از مقاومت و دوام کافی برخوردار نیستند.

اجرای رنگ اپوکسی توسط مالک
اجرای رنگ اپوکسی توسط مالک

رنگ اپوکسی چیست ؟

به طور معمول ، رنگ اپوکسی از اکریلیک لاتکس ساخته می شود ، اگرچه بسته به محصول ، ممکن است مقدار کمی اپوکسی به فرمول اضافه شود. هنگامی که اپوکسی وجود دارد ، رنگ در واقع بهتر به سطح بتن می چسبد و باعث دوام سطح می شود. وقتی اپوکسی به فرمول اضافه نشود ، رنگ در نهایت مانند سایر رنگ ها پوسته می شود و ترک می خورد ، به خصوص در مناطق پر رفت و آمد. رنگ اپوکسی نیز می تواند مانند سایر رنگ ها رنگ آمیزی شود در حالی که پوشش های اپوکسی اینگونه نیستد!

زمانیکه می بینید که چیزی به عنوان رنگ اپوکسی برای کف پارکینگ تبلیغ شده است ، فقط آن رنگ اکریلیک است یا پوشش اپوکسی تک جزئی. این امر باعث شده است که بسیاری از مردم برای کف گاراژ خود رنگ خریداری کنند در حالی که تصور می کنند که یک پوشش اپوکسی خریداری می کنند. باید بدانید که رنگ اپوکسی چیست .

 رنگ اپوکسی اکریلیک
رنگ اپوکسی اکریلیک

رنگ کفپوش اپوکسی چیست ؟

اپوکسی یک محصول دو جزئی است که از یک قسمت رزین اپوکسی و یک قسمت سخت کننده پلی آمین تشکیل شده است. شما باید دو قسمت را قبل از استفاده با هم مخلوط کنید. پس از مخلوط کردن ، مدت زمان استفاده از آن برای رنگ و پوشش اپوکسی نسبت به درجه حرارت محدود می شود. با اپوکسی، این رزین است که برای رنگ دادن اپوکسی رنگ می شود. اگر رنگی نباشد ، به عنوان یک پوشش شفاف نشان داده می شود. پوشش های اپوکسی مانند رنگ های معمولی خشک نمی شوند. میزان مقاومت و عملکرد پوشش معمولاً با توجه به کیفیت و محتوای جامدات اپوکسی تعیین می شود.

ویدیو رنگ اپوکسی کفپوش پارکینگ

آیا کفپوش اپوکسی ارزانتر از کاشی است؟

مزایای پوشش کف اپوکسی بیش از کاشی است. یک کفپوش اپوکسی جامد سخت تر ، قوی تر و با دوام تر از یک کاشی استاندارد است. در حالی که آسیب به کف بتونی اپوکسی سخت است ، اما کاشی ها در نهایت می توانند تار یا شکسته شوند. تنها عیب پوشش اپوکسی این است که بسته به میزان شفافیت رزین و میزان قرار گرفتن در معرض آفتاب کف ، ممکن است به مرور زمان زرد شود. این امر عمدتا روی پوشش های اپوکسی شفاف و سفید رنگ تأثیر می گذارد ، نه روی رنگ اپوکسی.

در برابر سایش و مواد شیمیایی مقاوم تر از رنگ معمولی است و بسیار مقاوم و مقاوم در برابر ضربه است ، به این معنی که اگر بارهای سنگین روی آن بیفتد یا تجهیزات و ماشین آلات بر روی سطح رانده شود ، ترک ، شکستگی یا شکاف نخواهد داشت.

اجرای کفپوش اپوکسی حرفه ای
اجرای کفپوش اپوکسی حرفه ای

ضخامت و حجم رنگ اپوکسی چیست

سهولت کاربرد و ضخامت کفپوش اپوکسی نیز به حجم محتوای جامدات بستگی دارد. اپوکسی همیشه به صورت 100% درصد نمایش داده می شود. به عبارت دیگر ،صد درصد اپوکسی جامد از محصول را پس از اجرای آن روی زمین دارید. دلیل این امر این است که عوامل حامل (آب یا حلال ها) که در محصول جامد کف استفاده می شود بعدا به عنوان حلال تبخیر می شوند.

به عنوان مثال ، یک اپوکسی جامد 100٪ که با غلتک استفاده می شود دارای ضخامت تقریبی فیلم مرطوب 10 میل است. پس از خشک شدن ، ضخامت لایه خشک نیز در 10 میل باقی می ماند. یک اپوکسی جامد 50٪ ضخامت فیلم مرطوب تقریباً 6 میل خواهد داشت. پس از خشک شدن ، پوشش به ضخامت لایه خشک 3 میل کاهش می یابد.

کفپوش اپوکسی مرطوب با اجرای غیر حرفه ای
کفپوش اپوکسی مرطوب با اجرای غیر حرفه ای

کار با رنگ های اپوکسی

بسیاری از ست های رنگی اپوکسی ارزان قیمت که می توانید در مراکز محلی و یا بصورت آنلاین خریداری کنید ، دارای 48٪ ماده جامد هستند. این بدین معنی است که استفاده از آن آسان تر و همچنین برای خرید ارزان تر است زیرا محتوای جامد همراه با کیفیت بسیار پایین تر است. تقریبا به راحتی رنگ روی زمین پخش می رود. کار با اپوکسی 100٪ جامد به دلیل گرانروی ضخیم تر و مدت زمان محدود برای استفاده از آن ، هنگام کار سخت تر است و نیاز به پیمانکار حرفه ای دارد. اپوکسی با محتوای جامد کمتر ویسکوزیته کمتری دارد و کاربرد آن آسان تر است.

پخش مناسب رنگ اپوکسی
پخش مناسب رنگ اپوکسی

مشاوره رنگ اپوکسی با آراسته پوشش مهیا

بهترین راه برای فهمیدن اینکه چه چیزی برای شما بهتر کار خواهد کرد و رنگ اپوکسی چیست و تفاوت دو را یاد بگیرید. این مقاله به شما کمک می کند هر آنچه را که باید در مورد رنگ اپوکسی بدانید ، درک کنید. برای مشاوره و پیشنهاد امروز با ما تماس بگیرید. ما کف شما را ارزیابی خواهیم کرد و در مورد اینکه چه کاری می توان با کفپوش شما انجام داد و چه کاری نمی توان انجام داد و همچنین بهترین روش ، مشاوره تخصصی ارائه خواهیم داد.

می توانید به سایر قسمت های سایت فروشگاه ما مراجعه کنید یا امروز با شماره 02633510091 تماس بگیرید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!